• Data wydarzenia:

Gmina Dzierzkowice kontynuuje tegoroczną ofensywę drogową. W ostatnich miesiącach samorząd wykonał sześć takich inwestycji, teraz zakończył trzy kolejne, a jeszcze w tym miesiącu zamierza wybudować fragment chodnika.

 

To ostatnie zadanie będzie realizowane w Wyżnicy Kolonii, gdzie powstanie 500 metrów chodnika. To kontynuacja robót, prowadzonych we wcześniejszych latach. Zabudowania w tej miejscowości znajdują się właściwie przy dwóch drogach, tworzących swego rodzaju pętlę. Co roku przy obydwu staramy się dobudowywać kolejne fragmenty chodnika, a po zakończeniu obecnych prac do wykonania pozostaną tylko dwa niewielkie odcinki - mówi Dariusz Gaćkowski z Urzędu Gminy Dzierzkowice.

 

Umowa z firmą, która ma się tym zająć jest już podpisana, roboty mają potrwać do końca września, a ich koszt to niespełna 100 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z budżetu gminy. Zakończyły się już prace przy przebudowie dróg w miejscowościach Dzierzkowice Podwody, Wyżnica Kolonia i Dzierzkowice Rynek. - Pierwszą z tych inwestycji zrealizowaliśmy wspólnie z sąsiednią Gminą Gościeradów, której mieszkańcy mają teraz lepszy i krótszy dojazd do Kraśnika. Uzgodniliśmy, że choć cały odcinek znajduje się w granicach naszej gminy, prace sfinansujemy razem, dzieląc się kosztami po połowie - wyjaśnia wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

 

Ponadto samorząd przebudował ponad 200 metrów drogi w Wyżnicy Kolonii i podobny odcinek w Dzierzkowicach Rynku wokół parkanu kościelnego. We wszystkich przypadkach prace polegały na wzmocnieniu podbudowy i położeniu asfaltu, a kosztowały prawie 124 tysiące złotych. Wcześniej nowe drogi powstały także w miejscowościach Dzierzkowice Wola, Dzierzkowice Góry, Dzierzkowice Zastawie, Terpentyna i Krzywie. Łącznie w tym roku w gminie przybyły ponad 3 kilometry nowych tras.