• Data wydarzenia: 07 czerwiec 2015 00:00

W niedzielę 7 czerwca 2015 odbył się w naszej gminie Piknik Rodzinny połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.  Zorganizowana przy współudziale Urzędu Gminy w Dzierzkowicach Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku , Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach oraz Stowarzyszenie „Wokół Dzierzkowic” impreza cieszyła się ogromny zainteresowaniem mieszkańców gminy i powiatu.

 

Wiele bezpłatnych atrakcji, przygotowanych z myślą o najmłodszych, takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, szczudlarz, przejazdy bryczką, przejazd motocyklem sprawiło, iż najmłodsi mile i ciekawie spędzili słoneczną niedzielę.  Również pogoda w tym dniu dopisała (czasami aż za bardzo) dzięki czemu możliwe było wspólne piknikowanie

 

Dodatkową atrakcją tego dnia była zorganizowana wspólnie z Fundacją Baran Cycling, Starostwem Powiatowym w Kraśniku oraz Gminą Dzierzkowice Bicykliada. Na trzy przygotowane trasy (6 km, 16km oraz 36 km) wyruszyło 116 uczestników, którzy mimo upalnej pogody pokonali dystans.

 

Na zakończenie Pikniku Rodzinnego oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbył się mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Rodziny Zastępcze. Po zaciętej walce na boisku, oczywiście zgodnie z zasadami fair play, zwycięstwo 3:2 odniosła drużyna Samorządowców.