• Data wydarzenia:

W dniu 10 listopada 2010 r.  Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie gm. Dzierzkowice odbyła się uroczysta akademia z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 70 rocznicy powstania Batalionów Chłopskich. Podczas uroczystości nastąpiła dekoracja sztandaru szkoły Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznanym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

                                                                                                          Gratulujemy!

 

W dalszej części uroczystości z programem patriotycznym wystąpiła młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie.

 

W dniu 11 listopada 2010 r. podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości władze samorządowe, przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna  złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem pamięci Żołnierzy Polskich i Mieszkańców Gminy Dzierzkowice Poległych i Pomordowanych Podczas I i II Wojny Światowej. Po złożeniu kwiatów uczestnicy pochodu przemaszerowali do kościoła, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespoły Placówek Oświatowych w Terpentynie o tematyce patriotycznej.