Aktualności ZPO w Terpentynie cieszy oko nowym wyglądem
  • 13 październik 2020 08:36

Budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie ma nową elewację. Jest nie tylko bardziej estetyczna, ale również dostosowana kolorystycznie do hali sportowej, która została oddana do użytku przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.- Poprzednia elewacja miała kilkanaście lat. Farba straciła swój kolor i pojawiły się ubytki. Wykonawcy robót uzupełnili je, wymyli ściany i na nowo pomalowali. Wszystko kosztowało prawie 140 tysięcy złotych - podsumowuje wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Teraz budynek ZPO w Terpentynie nie odróżnia się od nowej hali, która została wybudowana od podstaw dzięki wsparciu z budżetu państwa. Nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale również starsi amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu mają w niej do dyspozycji m.in.: boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 x 40 metrów, siłownię oraz trybuny na prawie 120 miejsc.

Budowa obiektu kosztowała prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych. Prawie połowę stanowiła dotacja, którą gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a kolejne ponad 600 tysięcy Gmina Dzierzkowice wykorzystała w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Więcej na: http://ias24.eu