• 15 luty 2019 00:00
Obrazy Stefanii Wójcik z Janowa Lubelskiego można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Wystawa, na którą składa się ponad 40 prac, jest dostępna w godzinach pracy placówki do końca marca.Autorka najczęściej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Jej ulubione motywy malarskie to kwiaty i pejzaż, które cieszą oczy swoją barwą, kształtem, zapachem i pięknem.

Stefania Wójcik ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nauczycielem dyplomowanym, we współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała społeczne warsztaty dla nauczycieli i uczniów, prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Artystka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Stefania Wójcik chętnie bierze też udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach miłośników malarstwa nie tylko w Polsce, ale również Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. Więcej na: http://ias24.eu