• 04 czerwiec 2018 00:00
Bicykliada dobrze wpasowała się w Gminne obchody Dnia Dziecka w Dzierzkowicach. Dlatego w tym roku również festyn będzie połączony ze zmaganiami miłośników dwóch kółek. Organizatorzy zapraszają w niedzielę 3 czerwca na miejscowy rynek.Będą występy lokalnych artystów, gry, zabawy i konkursy oraz zawody rowerowe na trzech dystansach.

Zapisy uczestników Bicykliady rozpoczną się o 13.00, a start najbardziej wytrawnych rowerzystów na trasę "mega", liczącą 48 kilometrów, jest planowany godzinę później. Druga kategoria uczestników "fan" będzie mieć do pokonania 35 kilometrów, a ostatnia - "family" - 11.
Zmaganiom będzie towarzyszyć akcja znakowania jednośladów przez policjantów z Kraśnika oraz podsumowanie konkursu plastycznego "Rower moich marzeń", który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Dziecięcy festyn rozpocznie się o 15.00, gdy na plenerowej scenie będą się prezentować miejscowi aktorzy, tancerze, instrumentaliści i wokaliści. Wśród wykonawców będą m.in. uczestnicy niedawnego Festiwalu Dziecięcej Radości "Rymy, rytmy i rysunki" oraz grupy, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach. Swoimi zdolnościami aktorskimi pochwalą się uczniowie klas IIa Zespołu Placówek Oświatowych z Terpentyny i IIb z filii w Dzierzkowicach-Woli, zespół wokalny "Nutki" oraz trzy grupy taneczne - najmłodsza, średnia, która występuje pod nazwą "Free Steps" i najstarsza - "Freaky Moves". Listę wykonawców dopełni Zuzanna Dudek, która zagra na flecie poprzecznym, wokalistki: Nikola Kulik, Magdalena Młynik, Natalia Rachoń, Weronika Grudzińska, Julia Kurdziel i Ilona Kurdziel oraz zespół muzyczny "Rock&Seller Band" z instruktorem GOK Mirosławem Kasperskim.

Ponadto do dyspozycji dzieci będzie dmuchany plac zabaw i strażacki mini tor przeszkód, a stoiska gastronomiczne będą oferować grochówkę, kiełbaski z grilla, popcorn i watę cukrową.

Na niedzielną imprezę na rynku zapraszają wójt i Rada Gminy Dzierzkowice, Stowarzyszenie Wokół Dzierzkowic, OSP w Dzierzkowicach-Woli i Dzierzkowicach-Rynku, Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku oraz organizatorzy Bicykliady - barancykling.pl i Powiat Kraśnicki. Więcej na:http://ias24.eu