Aktualności Zaproszenie na "Bicykliadę"
  • 09 czerwiec 2022 07:38

"Bicykliada" w Dzierzkowicach z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W kolejnych rajdach startuje coraz większa liczba rowerzystów. Czy tak będzie również w tym roku? O tym przekonamy się w niedzielę 12 czerwca. Organizatorzy już opublikowali trasy przejazdu i program festynu, na którym będą się bawić miłośnicy wypoczynku na dwóch kółkach.

Przed rokiem w "Bicykliadzie" wzięło udział prawie 400 cyklistów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji. Biuro tegorocznego rajdu będzie otwarte od 13.00. Razem z pakietem startowym uczestnicy odbiorą kupony potrzebne do losowania nagród, w tym 5 rowerów.

Do wyboru są trzy opcje tras, wytyczone tymi samymi drogami co przed rokiem. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali trasę "Family" o długości 10 kilometrów. Rowerzyści, którzy pojadą trasą "Fun", pokonają dwa razy dłuższy dystans, a na szlaku "Mega" do przejechania jest 48 kilometrów. Wszystkie trasy można znaleźć na grafikach, udostępnionych na profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach na Facebook’u.

Pierwsze grupy cyklistów wyruszą o 15.00, a zakończenie rajdu jest planowane około 16.30. Wtedy też rozpocznie się międzypokoleniowy festyn z okazji Dnia Dziecka. Na plenerowej scenie w Dzierzkowicach-Rynku będą się prezentować tancerze, wokaliści i akrobaci z GOK w Dzierzkowicach, a na placu będą się odbywać pokazy zabytkowych samochodów, przejażdżki bryczką i inne atrakcje.

W strefie kulinarnej druhowie z OSP Dzierzkowice-Wola będą serwować słynną, nie tylko w gminie Dzierzkowice, grochówkę, a panie z kół gospodyń wiejskich wystawią stół ze słodkościami, które będzie można kupić za datki na rzecz Aleksandra Polaka z Dzierzkowic-Zastawia. W leczeniu chłopca będzie też można pomóc wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy dostępnych podczas całej imprezy oraz biorąc udział w licytacji, która odbędzie się podczas charytatywnego koncertu "Gramy dla Olusia".

Pełny regulamin "Bicykliady" i program niedzielnego festynu można znaleźć na Facebook’u. Więcej na:http://ias24.eu