• 24 czerwiec 2019 00:00
Mieszkanki gminy Dzierzkowice będą mogły jeszcze w tym miesiącu wykonać na miejscu bezpłatne badanie piersi. Specjalny mammobus przyjedzie w środę 26 czerwca, a zainteresowanie panie mogą się jeszcze na nie zapisywać.

Badanie mammograficzne to najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi, a nowotwór szybko wykryty jest niemal całkowicie wyleczalny. Mimo to nie wszystkie kobiety, które mogą za darmo wykonać mammografię, chętnie korzystają z tej propozycji.

Mammobus będzie do dyspozycji pacjentek na placu przy Urzędzie Gminy Dzierzkowice, a zapisywać się można telefonicznie pod numerem: 58 666 24 44 albo poprzez stronę: www.mammo.pl.

Oferta jest kierowana do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ to w tej grupie wiekowej jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i ewentualne wyniki poprzednich badań, które mogą ułatwić postawienie właściwej diagnozy. Lekarze przypominają, że badania są bezpieczne i wykonywane przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Więcej na: http://ias24.eu