Aktualności Zajęcia taneczne w GOK wróciły
  • 21 maj 2021 10:43

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach wznowił zajęcia taneczne dla najmłodszych. Po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, dzieci po raz pierwszy spotkały się w środę 19 maja.Zajęcia z udziałem ponad 30 małych tancerzy odbywały się w dwóch grupach. Najpierw ćwiczyły dzieci z klas I - IV, a potem ich młodsi koledzy z klas zerowych i przedszkolaki. W większości były to te same osoby, które brały udział w takich spotkaniach jeszcze przed pandemią, ale pojawili się również debiutanci.

Z obydwiema grupami pracuje doskonale znana małym tancerzom i ich rodzicom instruktorka Agata Adamczyk, która prowadziła takie spotkania także na początku roku, ale przez internet. Ona sama i jej podopieczni potwierdzają jednak, że praca w realnym świecie jest zdecydowanie bardziej efektywna. Dzieci uczą się tańczyć nie w parach lecz grupowo, ćwicząc układy, składające się z elementów różnych tańców, w tym nowoczesnych i ludowych.

Środy będą stałym terminem spotkań małych tancerzy w ośrodku kultury w Dzierzkowicach. Starsza grupa będzie się spotykać o 12.45, a młodsza dwie godziny później. Lista uczestników jest stała, ale w szczególnych przypadkach organizatorzy zajęć dopuszczają niewielkie korekty, a w wakacje planują nowy nabór dzieci, które będą uczyć się tańca od września. Więcej na:http://ias24.eu