Aktualności Zadbać o oczy!
  • 07 luty 2022 09:00

Negatywnego wpływu różnych czynników na oczy trudno uniknąć, ale są sposoby, by ograniczyć ich skutki. Najpierw trzeba jednak sprawdzić co dzieje się z naszym wzrokiem, a z tym wśród Polaków nie jest dobrze, bo choć coraz częściej skarżymy się na różne dolegliwości, to rzadko chodzimy do okulisty.

Mieszkańcy gminy Dzierzkowice swój wzrok będą mogli sprawdzić w piątek 11 lutego w miejscowym ośrodku kultury. Na badania mogą się zgłaszać pacjenci w wieku co najmniej 12 lat, którzy wcześniej powinni zarejestrować wizytę. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 531 221 068.

Oprócz badania ostrości wzroku, komputerowo i przez specjalistę, zainteresowani będą mogli skorzystać z porad, dotyczących ewentualnych zasad postępowania czy doboru okularów, na przykład dla kierowców, do czytania i patrzenia w dal.

Badanie wzroku trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesne.

Okuliści radzą, by nie ignorować sygnałów jakie wysyłają nam nasze oczy. Utrzymujące się przez dłuższy okres zaczerwienienie może być spowodowane nie tylko przemęczeniem, ale też wadą wzroku, przewlekłym stanem zapalnym, a nawet bardzo poważną chorobą, jaką jest na przykład jaskra. Więcej na:http://ias24.eu