Aktualności Wymiana autobusu do przewozu uczniów
  • 11 sierpień 2023 08:07

Gmina Dzierzkowice chce wymienić autobus do przewozu uczniów, uczęszczających do Zespołu Placówek Oświatowych. Obecny pojazd jest już bardzo wysłużony, a jego "następca" zostanie kupiony za pieniądze, które wygrali mieszkańcy, biorący udział w konkursie "Rosnąca odporność".- Uczniowie do ZPO w Terpentynie są dowożeni do szkoły z trzech kierunków. Jeden obsługujemy własnym autobusem, a dwa pozostałe obsługują zewnętrzne firmy. Nasz pojazd ma już jednak ponad 20 lat, dlatego chcemy go zamienić na nowszy, choć na pewno nie nowy. Liczymy, że uda się kupić autokar, wyprodukowany przynajmniej po 2010 roku - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Firmy, które chcą dostarczyć autobus mogą składać oferty do 8 sierpnia, a szczegółowe warunki jakie powinien on spełniać są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Dzierzkowice.

Pieniądze na ten cel będą pochodzić z konkursu, organizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień Przeciwko Covid-19. Za jeden z najwyższych w powiecie kraśnickim wskaźników zaszczepionych mieszkańców gmina otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500 tysięcy złotych. Część tych środków samorząd przekazał na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Ludmiłówka. Wójt Marcin Gąsiorowski deklaruje, że jeśli po zakupie autobusu szkolnego zostaną jakieś pieniądze, będą one przeznaczone na remont dachu na miejscowym ośrodku zdrowia.