Aktualności Wsparcie dla pogorzelców ciągle potrzebne
  • 06 maj 2021 10:05

Gmina i Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzkowicach oraz Stowarzyszenie "Wokół Dzierzkowic" przedłużają zbiórkę pieniędzy na budowę domu dla pogorzelców z Dzierzkowic-Zastawia. Dobrowolne datki można wpłacać na specjalne konto do końca czerwca. W marcu trzyosobowa rodzina straciła w pożarze niemalże dorobek całego życia. Tymczasowo mieszka w lokalu zastępczym w Dzierzkowicach-Woli, który udostępniła gmina.

Na razie udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych, ale budowa domu to ogromne wyzwanie. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, możemy mu sprostać - mówią organizatorzy zbiórki. Dobrowolne datki można wpłacać na konto o numerze: 11 8717 1019 2004 4001 1111 0005. Wszystkie pieniądze od darczyńców zostaną przekazane poszkodowanym.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączają się w akcję, a zainteresowanym firmom oferują publikację logotypów w materiałach, promujących zbiórkę. Pomóc pogorzelcom z Dzierzkowic-Zastawia można również zbierając plastikowe nakrętki. Można je wrzucać do metalowego pojemnika, który stoi przy urzędzie gminy. Zebrane w nim korki trafią do recyklingu, a dochód będzie przekazany poszkodowanej rodzinie. Więcej na:http://ias24.eu