• 14 maj 2019 00:00
Dzieli ich nawet kilkadziesiąt lat, ale łączy jedna pasja - śpiewanie. Uzdolnieni wokalnie mieszkańcy gminy Dzierzkowice przygotowują się do konkursu "Odkryj talent", organizowanego przez Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Pierwsze z dwóch eliminacji odbędą się w niedzielę 12 maja o 15.00 na plenerowej scenie w centrum Ludmiłówki, a na kolejne organizatorzy zapraszają 26 maja do Dzierzkowic-Rynku. Chęć zaprezentowania swoich umiejętności zadeklarowało 50 wykonawców.

To wokaliści w różnym wieku, od 3-4-latków po osoby 35-letnie. W Ludmiłówce największą grupę będą stanowić uczniowie miejscowej szkoły, natomiast w Dzierzkowicach-Rynku wokaliści z różnych miejscowości gminy - zapowiada sekretarz stowarzyszenia Krzysztof Dudek.

Każdy z wykonawców zaprezentuje jeden utwór. Na liście zgłoszonych piosenek są m.in. przeboje: Maryli Rodowicz, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu Dżem i Cleo, a także utwory disco polo oraz hity zagranicznych wykonawców, na przykład Alvaro Solera. Do ścisłego finału zostanie nominowanych 10 osób z obydwu eliminacji, które powalczą o komputer przenośny, smartfon i tablet oraz uznanie publiczności. Najlepsi zaprezentują się w finale 2 czerwca podczas obchodów Dnia Rodziny. Konkurs wokalny "Odkryj talent" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które Stowarzyszenie wokół Dzierzkowic pozyskało za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Więcej na:http://ias24.eu