• 28 kwiecień 2020 00:00
Po wiosennych porządkach mieszkańcy gminy Dzierzkowice mogą w wygodny i bezpieczny sposób pozbyć się nietypowych odpadów. Będą one zabierane bezpośrednio sprzed posesji. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpocznie się w środę 29 kwietnia i potrwa dwa dni. W tym czasie będą odbierane m.in.: stoły, krzesła, fotele, łózka, duże zabawki, drzwi, dywany, wykładziny PCV oraz okna, ale tylko w ramach, a nie same szyby.

Zabierze je specjalistyczna firma, która wykonuje taką usługę na zlecenie gminy. Pierwszego dnia akcji, czyli w środę 29 kwietnia tego typu odpady powinni wystawić mieszkańcy wsi: Wyżnica-Kolonia, Wyżnica, Wyżnianka, Dzierzkowice-Podwody, Dzierzkowice-Wola, Sosnowa Wola, Dębina i Terpentyna.

W czwartek 30 kwietnia zbiórka odbędzie się w miejscowościach: Dzierzkowice-Zastawie, Ludmiłówka, Dzierzkowice-Góry, Wyżnianka-Kolonia, Dzierzkowice-Rynek i Krzywie. To jedna z dwóch mobilnych zbiórek odpadów wielkogabarytowych, organizowanych przez Gminę Dzierzkowice. Kolejna odbędzie się jesienią. W innym czasie takie odpady można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Terpentynie. Dotyczy to wyłącznie odpadów komunalnych, które nie pochodzą z działalności gospodarczej ani rolniczej. Ze względu na pandemię koronawirusa obecnie miejscowy PSZOK jest nieczynny do odwołania.