Aktualności Wiejscy artyści z nagrodami na przeglądzie powiatowym
  • 28 listopad 2023 10:39

Z trzema nagrodami wrócili z Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym przedstawiciele gminy Dzierzkowice. Uznanie jurorów zdobyły zespoły "Małe Bajoro" i "Wesoła Gromada" oraz solistka Leokadia Terelak z Sosnowej Woli."Małe Bajoro" zostało docenione w kategorii kapel. "Wesoła Gromada" została jednym z laureatów wśród zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i śpiewaczych, natomiast Leokadia Terelak jako jedyna otrzymała nagrodę indywidualną.

Podczas przesłuchań w Trzydniku Dużym "Małe Bajoro" zaprezentowało utwory "Sentymentalny świat" i "Zaświeciła moja gwiazda". "Wesoła Gromada" przygotowała piosenki "Oj, mamo moja" i "Z tamtej strony wody", a Leokadia Terelak wystąpiła z utworami "Jestem sobie emerytka" i "Przez Dzierzkowice przepływa rzeczka".

Publiczność, zgromadzona w trzydnickim ośrodku kultury, obejrzała łącznie 18 występów, które oceniały - kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Agnieszka Gremlas, była instruktorka Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Iwona Niewczas i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska.

Tegoroczny przegląd miał szczególny charakter, ponieważ wiejscy artyści z powiatu kraśnickiego spotkali się po raz dwudziesty. Podsumowując minione dwie dekady dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota poinformowała, że w dotychczasowych edycjach zaprezentowało się łącznie około 5,5 tysiąca wykonawców.

Podczas jubileuszowego spotkania przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych oraz ośrodków kultury z powiatu kraśnickiego złożyli artystom życzenia i gratulacje, a jubileusz uczcili okolicznościowym tortem. (fot. GOK w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu