• 22 listopad 2019 00:00
Solistka i dwa zespoły będą reprezentować Gminę Dzierzkowice w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym. Podczas imprezy, która odbędzie się w sobotę 23 listopada, wystąpią - Leokadia Terelak z Sosnowej Woli oraz zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora w Dzierzkowicach i zespół śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia.
 
Leokadia Terelak zaprezentuje trzy utwory - "Płynie woda od ogroda", "Tam za górami" i "Nad brzegiem morza". "Wesoła Gromada" przygotowuje - "Daleko za morzem", "Służył Janko" i "Świeci słoneczko", a zespół z Dzierzkowic-Zastawia zgłosił - "Ach mój Boże idą gody" i "Tam pod borem".

Udział w sobotnich przesłuchaniach zapowiedziały 24 zespoły, w tym chóry, zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-instrumentalne, duety i zespoły teatralne oraz 4 solistów z wszystkich gmin powiatu kraśnickiego. Organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym po raz osiemnasty impreza rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie o 10.00. Więcej na:http://ias24.eu