• 16 styczeń 2019 00:00
Trzy zespoły, duet i trzy solistki będą reprezentować Gminę Dzierzkowice w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Jubileuszowa, bo organizowana po raz dwudziesty impreza rozpocznie się w czwartek 17 stycznia i potrwa trzy dni.

Artyści z gminy Dzierzkowice będą się prezentować w piątek i sobotę. Jako pierwsza na scenie trzydnickiego ośrodka kultury wystąpi młodzieżowa solistka Weronika Grudzińska. Dzień później w przesłuchaniach wezmą udział dorośli wykonawcy, w tym zespoły śpiewacze z Dzierzkowic-Woli i Dzierzkowic-Zastawia, zespół "Wesoła Gromada" z Klubu Seniora i duet "Małe Bajoro" oraz solistki - Leokadia Terelak z Sosnowej Woli i Stanisława Kowalska z Dzierzkowic-Rynku.

Ubiegłoroczna impreza w Trzydniku Dużym była dla kolędników z Dzierzkowic i okolic bardzo udana, ponieważ spośród około 700 wykonawców uznanie jurorów zdobyli Weronika Grudzińska, "Małe Bajoro" i Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia. Najbliższe dni będą dla artystów z gminy Dzierzkowice bardzo pracowite, bo już w niedzielę 20 stycznia w kościele w Terpentynie wystąpią w piątym Noworocznym Spotkaniu z Kolędą, a w kolejny weekend będą reprezentować gminę na Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. Więcej na:http://ias24.eu