Aktualności Ważne spotkanie w/s OZE
  • 12 październik 2020 08:00

Gmina Dzierzkowice przygotowuje się do zakupu i montażu kolejnych instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. To inwestycja realizowana dzięki dotacji z funduszy unijnych. Mieszkańcy, którzy zgłosili chęć udziału w tym projekcie, szczegółowe informacje otrzymają podczas spotkania zaplanowanego w poniedziałek 12 października o 18.00 w remizie OSP Dzierzkowice-Rynek.

Od chwili, gdy mieszkańcy podpisywali deklaracje o chęci skorzystania z unijnej pomocy w montażu OZE minęły trochę czasu. Dlatego teraz musimy sprawdzić czy wcześniejsze decyzje są aktualne. Potwierdzeniem będzie wpłata zaliczek, o których będziemy mówić na poniedziałkowym spotkaniu - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Poza tym samorząd przygotowuje przetarg na wykonanie robót, ale zanim to nastąpi powinien znać dokładne lokalizacje instalacji.

Podczas spotkania mieszkańcy poznają nie tylko harmonogram realizacji inwestycji czy warunki finansowe, ale również szczegóły techniczne montażu OZE. Gmina Dzierzkowice pozyskała z Unii Europejskiej pieniądze na zakup i montaż 240 instalacji fotowoltaicznych, 19 solarów i 11 pieców na biomasę. Wartość kosztorysową projektu szacuje się na 4 miliony 560 tysięcy złotych, z czego prawie 2 miliony 670 tysięcy będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Przetarg na realizację inwestycji powinien być rozstrzygnięty do końca tego roku, a montaż instalacji jest planowany na 2021 rok. W poprzednim naborze Gmina Dzierzkowice pozyskała unijne środki na zakup i montaż ponad 600 zestawów kolektorów słonecznych i około 40 kotłów na biomasę. Więcej na:http://ias24.eu