Aktualności Wakacyjne zawody sportowe
  • 04 lipiec 2024 11:20

Mali i młodzi mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a jeszcze nie mają planów na najbliższy weekend, powinni rozpatrzyć propozycję udziału w zawodach sportowych. Organizatorzy zapewniają nie tylko emocje i możliwość rywalizacji z rówieśnikami, ale również nagrody dla każdego sportowca.

- Zawody, które rozpoczną się w sobotę 6 lipca o 10.00 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie, będą się odbywać w dwóch kategoriach wiekowych. W jednej będą klasyfikowane dzieci w wieku od 7 do 9 lat, a w drugiej starsi zawodnicy między 10 a 12 rokiem życia - zapowiada koordynator imprezy Krzysztof Gąsiorowski.

Organizatorzy przygotowują kilka konkurencji, w tym biegi, tor przeszkód i rzuty do celu, ale szczegóły ujawnią na miejscu.

Zawody odbędą się w sobotę, ale by wziąć w nich udział trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić mailowo pod adresem: rownacszansedzierzkowice@gmail.com.

Oprócz emocji organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom poczęstunek regeneracyjny, medale i nagrody rzeczowe, a dla najlepszych puchary.

Sobotni turniej będzie jednym z ostatnich elementów projektu "Różne pasje - Różni ludzie", realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach dzięki wsparciu z programu "Równać szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od lutego tego roku placówka organizowała spotkania, na których młodzi mieszkańcy gminy odkrywali pasje filmowe, medialne, kulinarne czy podróżnicze. Młodzież była również na wyjeździe integracyjnym w Lublinie, a ostatnim punktem projektu będzie wspólne ognisko, które odbędzie się w tym miesiącu. Więcej na:http://ias24.eu