Aktualności Wakacje z ośrodkiem kultury
  • 22 lipiec 2022 11:58

Wakacyjna oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach cieszy się dużym zainteresowaniem. Rekrutacja zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i wycieczkę do "Energylandii" trwała zaledwie kilka dni, a pierwsze spotkania rozpoczną się w najbliższy poniedziałek.

Zajęcia stacjonarne w tym roku będą się odbywać pod hasłem "Letnie dni kreatywności". - Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach programu "Wakacyjna AktywAkcja". Pierwszym wydarzeniem był czerwcowy piknik na powitanie lata, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwsza część zajęć stacjonarnych, które planujemy również na sierpień - zapowiada dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska.

Uczestnicy warsztatów, które odbędą się w poniedziałek 25 lipca będą wykonywać domki ogrodowe z tykwy i "cake pops", czyli kolorowe ciasteczkowe lizaki. Na wtorek organizatorzy zaplanowali wyjazd do kina w Kraśniku i zajęcia "las w szkole". Środa 27 lipca jest zarezerwowany na warsztaty muzyczne "Poznajemy instrumenty" i zajęcia kulinarne "pancakes".

Program sierpniowych spotkań na razie pozostaje niespodzianką, ale ich pomysłodawcy obiecują podać szczegóły pod koniec lipca.

Poza projektem, GOK zaprasza na warsztaty rękodzielnicze "ginące zawody", które poprowadzi garncarz z Węgier. Pierwsze lekcje odbędą się w ośrodku kultury 16 sierpnia, a kolejne są planowane dzień później w szkole w Wyżnicy.

Nie ma już miejsc na wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Grupa licząca 45 osób wybiera się do Zatoru 9 sierpnia.