• 29 listopad 2018 00:00
Czy w gminie Dzierzkowice mieszkają potencjalni kandydaci na radiowców? Trudno się o tym przekonać bez wizyty w radiu, dlatego we wtorek 27 listopada uczniowie klasy IIIb Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie odwiedziła Polskie Radio Lublin.Uczestnicy wyprawy pozazdrościli wrażeń koleżankom i kolegom z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach i piątoklasistom z ZPO, którzy zwiedzili największą stację radiową w regionie przed niespełna dwoma tygodniami.

Podobnie jak oni także wtorkowa ekipa oglądała studia, rozmawiała z realizatorami dźwięku i prowadzącymi audycje, a także miała okazję sama zasiąść przy mikrofonach. - Potencjalni radiowcy dopytywali gospodarzy, na przykład o to jak dużo czasu spędzają w pracy, jakie trzeba mieć predyspozycje, by zostać dziennikarzem radiowym i czy tę pracę można lubić. Przekonaliśmy się również jak graficznie wygląda głos i co można z nim zrobić, korzystając z olbrzymich możliwości technicznych - relacjonuje Anna Stylińska-Dudek z GOK, która razem z nauczycielką ZPO w Terpentynie Iwoną Bis towarzyszyły trzecioklasistom.

Podczas wizyty w Lublinie grupa z Dzierzkowic odwiedziła również Centrum Spotkania Kultur. W przeciwieństwie do koleżanek i kolegów, którzy byli w tym miejscu w połowie listopada, tym razem nie udało się wejść na dach budynku, gdzie znajduje się przeszklony taras, ale w holu był czynny nie mniej ciekawy sensoryczny plac zabaw. To zestaw interaktywnych instalacji, przedstawiających zjawiska z zakresu na mechaniki i optyki, oddziałujący na ludzkie zmysły i emocje.

Wrażenia były na tyle pozytywne, że uczniowie z Terpentyny już planują kolejną wizytę, połączoną z oglądaniem spektaklu w jednej z wielu sal widowiskowych CSK. Więcej na:http://ias24.eu