Aktualności W hołdzie bohaterom walk o niepodległość
  • 16 listopad 2021 11:29

W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Dzierzkowice oddali hołd bohaterom walk o wolność ojczyzny. W czwartek 11 listopada wzięli udział w mszy świętej, a przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej.Uczestnicy narodowego święta, w tym m.in. poczty sztandarowe urzędu gminy i jednostek OSP, zebrali się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, skąd przeszli pod pomnik żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Tutaj delegacja gminnych władz samorządowych z wójtem Marcinem Gąsiorowskim i radnym Wiesławem Stylińskim oraz dyrektor ośrodka kultury Tomasz Wyka zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów.

Głównym punktem obchodów była msza święta, której przewodniczył emerytowany proboszcz parafii w Dzierzkowicach ksiądz kanonik Grzegorz Więcław. Po eucharystii korowód uczestników święta niepodległości wrócił na plac przy GOK, by wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

Dopełnieniem oficjalnych obchodów było złożenie wieńców i zapalenie zniczy w miejscach pamięci. W imieniu mieszkańców wójt Marcin Gąsiorowski, wiceprzewodniczący rady gminy Artur Grudziński i dyrektor GOK Tomasz Wyka odwiedzili cmentarze wojenne w Suchodołach i Dzierzkowicach-Woli oraz oddali hołd poległym pod tablicą, upamiętniającą oficera 24 Pułku Ułanów w Kraśniku i jedną z ofiar Zbrodni Katyńskiej majora Romualda Kamińskiego w Wyżniance. Wiecej na:http://ias24.eu