Aktualności W hołdzie bohaterom
  • 15 listopad 2023 07:39

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Dzierzkowice oddali hołd bohaterom walk o wolność ojczyzny. W piątek 10 listopada wzięli udział we mszy świętej i obejrzeli szkolną akademię, a przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej.Uczestnicy narodowego święta, w tym m.in. poczty sztandarowe urzędu gminy i jednostek OSP, zebrali się przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, skąd przeszli pod Pomnik Żołnierzy Poległych w Obronie Ojczyzny. Tutaj delegacja gminnych władz samorządowych z wójtem Marcinem Gąsiorowskim, przewodniczącym rady Dariuszem Latosem i sekretarzem gminy Tomaszem Ośką, a także inni uczestnicy uroczystości zapalili znicze i złożyła wiązanki kwiatów.

Głównym punktem obchodów była msza święta w intencji ojczyzny, którą odprawił proboszcz parafii w Dzierzkowicach ksiądz Wiesław Rycerz. Po eucharystii w hali sportowej ZPO w Terpentynie odbyła się patriotyczna akademia w wykonaniu uczniów.

Dopełnieniem oficjalnych uroczystości było złożenie wieńców i zapalenie zniczy w miejscach pamięci. W imieniu mieszkańców wójt Marcin Gąsiorowski, przewodniczący rady Dariusz Latos, wiceprzewodniczący Artur Grudziński, sekretarz gminy Tomas Ośka i dyrektor GOK w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska odwiedzili cmentarze wojenne w Suchodołach i Dzierzkowicach-Woli oraz oddali hołd poległym pod tablicą, upamiętniającą oficera 24 Pułku Ułanów w Kraśniku i jedną z ofiar Zbrodni Katyńskiej majora Romualda Kamińskiego w Wyżniance. (fot. GOK Dzierzkowice) Więcej na:http://ias24.eu