Aktualności W drodze po tytuły "Mistrzów Agro"
  • 18 październik 2021 10:15

Dwóch sołtysów i dwa koła gospodyń wiejskich z gminy Dzierzkowice kandydują w plebiscycie "Mistrzowie Agro", organizowanym przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz Kurier Lubelski. Głosowanie trwa, a wśród kandydatów do końcowego triumfu są Mateusz Ćwik z Sołectwa Dębina i sołtys Wyżnicy Krzysztof Paziak oraz KGW "Gryczanki" z Dzierzkowic-Woli i "Zastawianki" z Dzierzkowic Zastawia.

W sumie konkurs odbywa się w sześciu kategoriach. W dwóch - "Sołtys Roku" i "KGW Roku", głosowanie najpierw odbywa się osobno w każdym powiecie, a w kategoriach "Rolnik Roku", "Gospodyni Roku", "Sołectwo Roku" i "Gospodarstwo Agroturystyczne Roku" - obejmuje od razu całe województwo.

W pierwszym etapie głosowanie trwa do 5 listopada. By poprzeć kandydatury z gminy Dzierzkowice można to zrobić na stronie: kurierlubelski.pl, albo wysyłając SMS pod numer: 72355 o treści: LBK.371 na "Gryczanki", LBK.54 na "Zastawianki", LBS.327 na Mateusza Ćwika i LBS.260 na Krzysztofa Paziaka.

Zwycięzcy kategorii "KGW Roku" i "Sołtys Roku" z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego etapu plebiscytu, który potrwa do połowy listopada. Najlepsi w województwie awansują do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się między 26 a 28 listopada. Więcej na:http://ias24.eu