• 16 wrzesień 2019 00:00
W imieniu mieszkańców Gmina Dzierzkowice będzie się starać o kolejne dotacje na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Wniosek o przyznanie dofinansowania będzie gotowy za kilka dni i musi być złożony do 20 września. - Zainteresowanie unijnym wsparciem jest tak duże, że postanowiliśmy zrealizować postulaty mieszkańców, a teraz kompletujemy pełną dokumentację. Mamy już przez nich podpisane deklaracje udziału w projekcie i umowy użyczenia, a w przyszłym tygodniu chcemy wprowadzić ten projekt do tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej.

By zwiększyć szanse na pozyskanie dotacji będziemy wnioskować nie o maksymalne 85, ale o 65 procent kosztów kwalifikowalnych inwestycji - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Nowy wniosek będzie dotyczyć dotacji na zakup i montaż ponad 270 instalacji, w tym 241 ogniw fotowoltaicznych, 19 kolektorów słonecznych i 11 kotłów na biomasę.

W poprzednim naborze dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Dzierzkowice kupiła i zamontowała ponad 600 zestawów kolektorów słonecznych i około 40 kotłów na biomasę. Jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie także teraz, projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, będzie realizowany prawdopodobnie w 2021 roku. Więcej na:http://ias24.eu