Aktualności W bibliotece nie tylko o czytaniu
  • 16 kwiecień 2024 07:35

"Poezja i muzyka" to hasło najbliższego spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych "Literackie Podróże", który działa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzkowicach. W czwartek 18 kwietnia o 15.00 w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie o swoich pasjach opowie kolekcjoner płyt winylowych i gramofonów Piotr Sawczuk.

Bohater spotkania jest emerytowanym nauczycielem i byłym dyrektorem szkoły w Dzierzkowicach-Woli. - Piotr Sawczuk jest również członkiem naszego klubu, a swoje zainteresowania czytelnicze dzieli z pasją gromadzenia i słuchania muzyki z tradycyjnych winyli. Znawcy wiedzą, że płynące z takich płyt dźwięki są zupełnie inne od popularnych kompaktów czy plików dostępnych w internecie - przekonują organizatorzy spotkania.

Spotkanie z kolekcjonerem winyli jest otwarte dla wszystkich, nie tylko dla członków klubu.

 

Przy GBP w Dzierzkowicach działa również Klub Czytelniczy dla Dzieci i Młodzieży, którego członkowie spotkają się we wtorek 16 kwietnia w bibliotece. Będą nie tylko kolejny raz czytać fragmenty książek i dzielić się swoimi opiniami, ale również dyskutować o pomysłach na planowane na maj obchody Tygodnia Bibliotek.


Spotkanie młodych czytelników w bibliotece w Dzierzkowicach rozpocznie się we wtorkowe popołudnie o 14.20. (fot. GBP w Dzierzkowicach) Więcej na: http://ias24.eu