• 04 lipiec 2022 10:36

Strażacy z OSP w Ludmiłówce w gminie Dzierzkowice będą mieć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, ale będzie on nieco droższy niż pierwotnie zakładano. Umowa z dostawcą pojazdu jest już podpisana i ma być zrealizowana najpóźniej do końca września tego roku.Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma, która zaproponowała cenę wyższą od planowanej o prawie 40 tysięcy złotych. Gmina zgodziła się jednak zwiększyć finansowanie tej inwestycji i wykorzystać na ten cel część nagrody, którą otrzymała w konkursie "Rosnąca odporność". Dzięki temu umowa na dostawę wozu została podpisana.

Samochód będzie kosztować prawie 340 tysięcy złotych, z których 150 tysięcy złotych będzie stanowić dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a pozostałą część dołoży gmina.

Będzie to lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Renault Master ze zbiornikiem o pojemności 1000 litrów, pełnym oznakowaniem i wyposażeniem.

Nowy samochód zastąpi w Ludmiłówce prawie 30-letniego Lublina, który ma trafić do nowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Dzierzkowicach. Jednostka w Ludmiłówce ma jeszcze ponad 40-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który otrzymała z OSP Dzierzkowice-Rynek. Więcje na:http://ias24.eu