• 16 kwiecień 2018 00:00
Nowa grupa taneczna, działająca zaledwie od kilku miesięcy w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach zdobywa pierwsze laury. W piątek 13 kwietnia zespół o nazwie "Freaky Moves" wystąpił na piątym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Taneczne Inspiracje" w Biłgoraju, gdzie zdobył wyróżnienie.

Impreza, organizowana przez miejscowe Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Trampolina Sukcesu", trwa dwa dni. Najpierw występują amatorskie grupy, natomiast dzień później te bardziej doświadczone w kategorii, określanej mianem "Ligi Mistrzów". Tegoroczne wyróżnienie, zdobyte przez "Freaky Moves" w festiwalowym debiucie oznacza, że za rok zespół z Dzierzkowic zaprezentuje się w wyższej kategorii tanecznej.

Zespół, który powstał pod koniec ubiegłego roku a prowadzi Agata Zacharska, wykonał w Biłgoraju jeden układ tańców nowoczesnych i współczesnych, skompilowany z kilku utworów. "Freaky Moves" tworzą: Natalia Iluk, Magdalena Knieja, Katarzyna Kwiecień, Jagoda Kwiecień, Natalia Latos, Alicja Płecha, Oliwia Sikora, Klaudia Stachulska, Weronika Grudzińska i Zuzanna Gajewska. Więcej na:http://ias24.eu