Aktualności Udane występy kolędników w Trzydniku Dużym
  • 16 styczeń 2023 07:40

Artyści z gminy Dzierzkowice bardzo dobrze będą wspominać udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. Z dwudniowej imprezy, która zakończyła się w sobotę, dzieci, młodzież i dorośli wykonawcy przywieźli trzy nagrody główne, dwie nagrody i jedno wyróżnienie.

Nagrody zdobyły solistki Lena Jakubczak ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie i Leokadia Terelak z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach oraz Zespół "Małe Bajoro", także reprezentujące GOK w Dzierzkowicach.
 

Na nagrody zasłużyły młodsza i starsza grupa wokalna z GOK, a wśród wyróżnionych znalazł się kolejny przedstawiciel tej placówki - Zespół "Wesoła Gromada".

Organizowana po raz dwudziesty trzeci impreza rozpoczęła się występami dzieci i młodzieży w piątek 13 stycznia. Dzień później na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym prezentowali się dorośli artyści. Łącznie jury oceniło prawie 90 prezentacji, przyznając 12 nagród głównych, 19 nagród i 26 wyróżnień.

Dla laureatów w młodszej kategorii wiekowej organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla dorosłych artystów - finansowe. (fot. GOK w Dzierzkowicach)