• 15 maj 2018 00:00
Dwie grupy z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach wystąpiły w 19 Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach. Chociaż nagród nie udało się zdobyć nowe doświadczenia są nie do przecenienia, ponieważ dla "Free Steps" był to debiut, a "Freaky Moves" dopiero po raz drugi zaprezentowały się na imprezie takiej rangi. Obydwa zespoły prowadzi Agata Zacharska, która do "Free Steps" wybrała tancerki uczęszczające wcześniej na zajęcia w średniej grupie tanecznej. Występują w niej dziewczęta w wieku od 9 do 11 lat, które zaczęły razem ćwiczyć zaledwie trzy tygodnie temu, a podczas festiwalu w Puławach miały bardzo mocną konkurencję, ponieważ wystartowało w nim ponad 40 zespołów z całego regionu. Swój debiut mają za sobą: Oliwia Skoczylas, Julia Skoczylas, Patrycja Sikora, Alicja Dudek, Milena Cielepała, Martyna Flis i Lena Ryba.

Drugim reprezentantem Gminy Dzierzkowice na imprezie w Puławach były starsze tancerki z "Freaky Moves", które w swoim kwietniowym debiucie na 5 Ogólnopolskim Festiwalu tańca "Taneczne Inspiracje" w Biłgoraju zdobyły wyróżnienie. Tę grupę tworzą: Oliwia Sikora, Klaudia Stachulska, Magdalena Knieja, Natalia Latos, Natalia Iluk, Weronika Grudzińska, Alicja Płecha, Zuzanna Gajewska, Katarzyna Kwiecień i Jagoda Kwiecień.

Kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych tancerki z GOK w Dzierzkowicach będą mieć za miesiąc. W połowie czerwca wystąpią w Nałęczowskim Festiwalu Tańca EURO-DANCE. Więcej na: http://ias24.eu