• 13 wrzesień 2018 00:00
Mieszkańcy gminy Dzierzkowice mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które oferuje szpital w Kraśniku. Informacje w tej sprawie będzie można uzyskać podczas spotkania, które odbędzie się w niedzielę 16 września o 17.00 w miejscowym ośrodku kultury.

Propozycja dotyczy badań raka jelita grubego, piersi i szyjki macicy. Niedzielne spotkanie ma charakter edukacyjno-informacyjny, a wśród prelegentów będą specjaliści chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz ginekolog-położnik. Lekarze poinformują m.in. kto może skorzystać z badań, a potem bez skierowania zarejestrować się w odpowiedniej poradni.

Badania cytologiczne odbywają się niemalże na bieżąco, natomiast czas oczekiwania na kolonoskopię i mammografię nie przekracza miesiąca - mówią organizatorzy akcji. Zapisy chętnych odbywają się w SP ZOZ przy ul. Chopina 13 w Kraśniku. Zarejestrować się można telefonicznie w Poradni Endoskopii (kolonoskopia, rak jelita grubego) pod numerem: 81 825 13 81, w Poradni Mammografii (mammografia, rak piersi) pod numerem: 81 825 13 89 i w Poradni Chorób Kobiecych i Kobiet Ciężarnych (cytologia, rak szyjki macicy) pod numerem: 81 825 13 18/93 lub 825 48 65.

Z badań, oferowanych przez SP ZOZ w Kraśnicku, mogą korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu kraśnickiego, ale również powiatów - janowskiego, puławskiego, łukowskiego, ryckiego i opolskiego. Specjaliści podkreślają, że walka z chorobą nowotworową może być skuteczna, ale jednym z podstawowych warunków jest jej wykrycie we wczesnym stadium. Taki też jest główny cel projektu, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej na:http://ias24.eu