Aktualności Szóste "Narodowe czytanie"
  • 15 wrzesień 2022 10:03

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie Gminna Biblioteka Publiczna w Dzierzkowicach włącza się w "Narodowe czytanie". Ogólnopolski finał akcji odbył się na początku miesiąca, ale w Dzierzkowicach "Ballady i romanse" będą rozbrzmiewać w siedzibie miejscowego ośrodka kultury w czwartek 15 września.

- Dzieła Adama Mickiewicza będą prezentować m.in. przedstawiciele władz, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, czytelnicy, wolontariusze i przyjaciele naszej placówki. W czwartkowe przedpołudnie spodziewamy się kilkudziesięciu gości - mówią organizatorzy "Narodowego czytania" z biblioteki w Dzierzkowicach.

Lektorzy zmierzą się z utworami: "Świtezianka", "Pierwiosnek", "Rybka", "Świteź", "Romantyczność", "Lilije", "Rękawiczka", "Kurhanek Maryli" i "Dudarz".

Goście, którzy przyjdą na czwartkowe spotkanie z własnymi egzemplarzami "Ballad i romansów" otrzymają specjalną pieczęć, potwierdzającą udział w tegorocznej akcji.

To już jedenasta edycja "Narodowego czytania". Biblioteka w Dzierzkowicach weźmie udział w tej akcji po raz szósty. (fot. GBP w Dzierzkowicach)