• 16 grudzień 2021 07:58

Ponad 17 tysięcy rodzin otrzymało w tym roku wsparcie w ramach ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". W zbiórkę darów dla potrzebujących włączyli się wolontariusze z nowego sztabu, który swoją siedzibę miał w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach.Nowy "rejon" obejmował gminy: Dzierzkowice, Urzędów, Gościeradów i Annopol, ale dary pochodziły z różnych miejsc w Polsce. Przygotowały je instytucje, firmy i prywatni darczyńcy m.in. z Kraśnika, Lublina i Warszawy, a nawet bardziej odległych miejscowości.

W paczkach, które w miniony weekend trafiły do 12 potrzebujących rodzin z gmin, tworzących nowy rejon, były m.in.: żywność z długim terminem przydatności, kołdry, poduszki, koce, ubrania, AGD, naczynia, kosmetyki, zabawki, meble, komputery, przybory szkolne i wiele innych.

Przekazaniu darów towarzyszyły wielkie emocje, łzy wzruszenia, serdeczne uściski i dobre słowa - relacjonują wolontariusze "Szlachetnej paczki" ze sztabu w Dzierzkowicach. W organizację pomocy zaangażowali się: Aleksandra Lipińska, Katarzyna Wieleba, Karolina Gajewska, Weronika Dzikowska, Wojciech Sieradzki, Damian Krasiński, a także druhowie z OSP Ludmiłówka i OSP Suchodoły oraz pracownicy urzędów gmin w Dzierzkowicach i Gościeradowie.

Wszystkim należą się ogromne słowa uznania i podziękowania za to, że nie są obojętni na potrzeby innych. Więcej na:http://ias24.eu