Aktualności Spotkanie założycielskie DKK z gościem specjalnym
  • 09 listopad 2023 08:51

Pomysł utworzenia Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dzierzkowicach nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Pierwsi chętni zgłosili we wtorek 7 listopada na spotkanie założycielskie, którego gościem specjalnym była pisarka z sąsiedniej gminy Gościeradów Ewelina Maria Mantycka. Spotkanie otworzyła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach, w którego strukturach działa miejscowa książnica, a na widowni zasiedli m.in. ósmoklasiści z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie z nauczycielką Jadwigą Kramek.

Pierwsze książki autorstwa Eweliny Marii Mantyckiej miejscowa biblioteka pozyskała zaledwie przed kilkoma dniami, a tymczasem jedna z czytelniczek Teresa Piotrowska tylko w ciągu jednego weekendu przeczytała dwie około 300-stronicowe powieści. Swoimi wrażeniami podzieliła się z uczestnikami wtorkowego spotkania i autorką. Pisarka okazała się osobą bardzo ciepłą i otwartą, a słuchaczom opowiadała o tym ile trudu wymaga dążenie do wyznaczonych sobie celów i dlaczego warto się cieszyć nawet z małych rzeczy, a także zachęcała, by doceniać uroki otaczającej nas okolicy.

Ewelina Maria Mantycka przyznała, że choć postaci w jej książkach są fikcyjne, to miejsca jak najbardziej prawdziwe, dlatego zadeklarowała, że zaprosi przyszłych członków DKK w Dzierzkowicach na wycieczkę po zakątkach, opisanych w jej powieściach. Wyprawa po gminie Gościeradów w towarzystwie miejscowej pisarki jest planowana pod koniec listopada.

We wtorkowym spotkaniu wzięło udział ponad 20 czytelników, z których 6 już zgłosiło się do klubu. Nowi mogą dołączyć w każdej chwili, a dodatkowe informacje można uzyskać w GBP w Dzierzkowicach.

Docelowo spotkania DKK mają się odbywać raz w miesiącu i być okazją do rozmów o literaturze. Każdy będzie mógł podzielić się opiniami na temat przeczytanych książek albo tylko posłuchać takich recenzji. (fot. GBP w Dzierzkowicach) Więcej na:http://ias24.eu