Aktualności Siłownia także dla seniorów
  • 21 marzec 2023 08:12

Starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice, tak jak wszyscy pozostali, mogą korzystać z siłowni w hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, a raz w tygodniu obiekt będzie przez godzinę wyłącznie do ich dyspozycji.

Seniorzy mogą ćwiczyć na orbitreku, bieżni i innych urządzeniach. Zajęcia dla osób w wieku co najmniej 60 lat będą się odbywać w czwartki od 16.00 do 18.00, a pierwsze spotkanie jest planowane na 23 marca.

Specjaliści zwracają uwagę, że regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia w każdym wieku i starsze osoby nie powinny z niej rezygnować. Trening dostosowany do wieku nie tylko poprawia i utrzymuje na dłużej sprawność fizyczną, ale również przywraca dobre samopoczucie i energię.

Ważne jednak, by odpowiednio dobrać ćwiczenia, które nie powinny wywoływać bólu ani dyskomfortu. Trzeba je wykonywać niezbyt często, by dać mięśniom szansę na odpoczynek i regenerację. W każdym przypadku intensywność i obciążenie trzeba dobierać indywidualnie do możliwości i stanu zdrowia seniora.

Starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice, którzy chcą poćwiczyć na siłowni w ZPO w Terpentynie, nie muszą się wcześniej zapisywać. Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w miejscowym ośrodku kultury albo telefonicznie pod numerem: 81 822 10 66.