Aktualności Siatkarze zagrali o puchar wójta
  • 21 marzec 2023 08:13

Drużyna z Krasnegostawu wygrała Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice. W zawodach, organizowanych przez Amatorski Klub Sportowy Kraśnik, Gminę Dzierzkowice i Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe, które odbyły się w niedzielę 19 marca, wzięło udział 9 zespołów. Rywalizacja w hali sportowej w Terpentynie rozpoczęła się od zmagań grupowych, z których najlepsze ekipy walczyły o miejsca na podium. Z grupy A do półfinałów awansowały AKS I Kraśnik i "Milenialsi" Urzędów, natomiast w grupie B najlepsze okazały się zespoły "Rodzinka" KS GOK Trzydnik Duży i Krasnystaw.

W tej fazie turnieju "Milenialsi" z Urzędowa pokonali "Rodzinkę" z Trzydnika Dużego, a Krasnystaw wygrał z AKS II Kraśnik.

W finale Krasnystaw wygrał 2:0 z "Milenialsami" Urzędów, a w meczu o trzecie miejsce drużyna z Trzydnika Dużego pokonała AKS I Kraśnik. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: "Space Team" Zdziłowice, "Seven" Chełm, "JV Team" Godziszów, "Dzierzkowiaki" i AKS II Kraśnik.

Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy i sędziowie niedzielnego turnieju przyznali wyróżnienia indywidualne. Tytuł MVP wśród kobiet przypadł Natalii Małek z JV Team Godziszów, a najlepszym siatkarzem został wybrany Tomasz Błaszczak z Krasnegostawu.

Puchary dla trzech najlepszych ekip, statuetki dla wyróżniającej się siatkarki i siatkarza oraz dyplomy dla wszystkich zespołów wręczyli wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski i, reprezentująca głównego sponsora turnieju, Karolina Bieniek z firmy "Ekoland" z Kraśnika. Organizację zawodów wsparli również: firma "Telefony Fabryczny" z Kraśnika, szkoła językowa "Angielski Helen Doron" z Kraśnika, Centrum Chłodnictwa i Klimatyzacji CCHiK Piotr Kawęcki z Kraśnika, producent mebli "Bawex" z Ludmiłówki i Restauracja "Sprytna Kuchnia" z Kraśnika. (fot. organizatorzy)