Aktualności Siatkarski puchar wójta znowu pojechał do Krasnegostawu
  • 19 marzec 2024 07:13

12 drużyn z trzech powiatów przyjechało w niedzielę 17 marca do Terpentyny, by wziąć udział w drugim Turnieju Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Wójta Gminy Dzierzkowice. Tak jak przed rokiem główne trofeum pojechało do Krasnegostawu. Podczas niedzielnych zawodów było dużo dobrej gry i emocji, atomowe ataki i ofiarne obrony, a w rywalizacji wzięły udział zespoły w powiatów janowskiego, kraśnickiego i krasnostawskiego - podsumowują organizatorzy.

Turniej w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie rozpoczął się od zmagań grupowych systemem "każdy z każdym". Do półfinałów awansowali zwycięzcy trzech grup i najlepsza drużyna z drugich miejsc, które walczyły o podium, a pozostałe drużyny grały mecze o miejsca od 5 do 11.

W półfinałach AKS 1 Kraśnik przegrał 0:2 z "Volley Team" Urzędów, a "Krasna Ekipa" Krasnystaw pokonała 2:0 KS GOK Trzydnik Duży. Zwycięzcy tych pojedynków spotkali się w meczu o triumf w całym turnieju, w którym ekipa z Krasnegostawu okazała się lepsza od rywali z Urzędowa, pokonując ich w dwóch setach. W meczu o trzecie miejsce AKS I wygrał 2:1 z KS GOK Trzydnik Duży.

Ostatecznie na kolejnych stopniach podium zameldowali się - "Krasna Ekipa" Krasnystaw, "Volley Team" Urzędów i AKS 1 Kraśnik. Czwarte miejsce wywalczył KS GOK Trzydnik Duży, a na pozostałych pozycjach uplasowali się - "Yellowsnow" Kraśnik, "Znajomi" Janów Lubelski, OKS Boby, "Space Team" Zdziłowice, GUKS 2 Modliborzyce, "Air Force" Stróża, Dzierzkowiaki i AKS 2 Kraśnik.

Tytuł MVP turnieju przypadł Izabeli Malinowskiej z "Krasnej Ekipy" i Marcinowi Zapalskiemu z AKS 1 Kraśnik.

Najlepsze drużyny odebrały puchary, zawodnicy statuetki, a wszystkie zespoły otrzymały dyplomy.

Dekoracji dokonał fundator nagród i patron zawodów wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, a turniej zorganizowały Amatorski Klub Sportowy Kraśnik, Gmina Dzierzkowice i Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe "Bebek Jedynka". (fot. P. Bieleń) Więcej na:http://ias24.eu