Aktualności Serce pomocy dla ofiar pożaru
  • 24 marzec 2021 14:30

Gmina Dzierzkowice też ma "Serce pomocy". Duży metalowy pojemnik na plastikowe nakrętki stanął przy urzędzie gminy. Zebrane w nim korki trafią do recyklingu, a dochód będzie przekazany rodzinie z Dzierzkowic-Zastawia, która przed kilkoma dniami straciła w pożarze dorobek życia.

Pierwsze nakrętki już się pojawiły, ale to dopiero początek i mamy nadzieję, że serce będzie się zapełniać z każdym dniem. To bardzo lekki surowiec i żeby pomoc była efektywna trzeba go zebrać jak najwięcej - mówi wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Pożar w Dzierzkowicach-Zastawiu strawił cały dom trzyosobowej rodziny, która na razie zamieszkała w lokalu zastępczym udostępnionym przez gminę. Razem ze Stowarzyszeniem "Wokół Dzierzkowic" i miejscowym ośrodkiem pomocy społecznej samorząd rozpoczął zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.

Pomoc płynie z wielu stron. Ludzie dobrej woli chcą przekazać m.in. pralkę, telewizor czy komputer do zdalnej nauki, a architekci przygotować projekt nowego domu. W tym tygodniu ofiary pożaru odwiedziła również delegacja Suchodołów w gminie Gościeradów, która przekazała im kilka tysięcy złotych zebranych wśród mieszkańców - relacjonuje wójt Marcin Gąsiorowski. Cały czas dowolne kwoty można wpłacać na konto o numerze: 11 8717 1019 2004 4001 1111 0005. Wszystkie pieniądze od darczyńców zostaną przekazane poszkodowanym.  Więcej na:http://ias24.eu