• 30 lipiec 2019 00:00
Starsi mieszkańcy gminy Dzierzkowice oraz innych gmin powiatu kraśnickiego mogą przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie". W środę 31 lipca w Kraśniku spotkają się z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Warsztaty odbędą się w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Słowackiego 7 o 15.00.

To już czwarta edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia, ale po raz pierwszy jest ona organizowana na niespotykaną dotąd skalę. W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się aż w 94 miejscowościach, które zostały wybrane na podstawie statystyk wypadków drogowych za 2018 rok. Od maja warsztaty odbywają się w tych miastach, gdzie wypadków z udziałem seniorów, w tym tych ze skutkiem śmiertelnym, było najwięcej.

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Wśród tematów dyskusji jest również sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, a ma wpływ nie tylko na zdolność kierowania samochodem czy rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na spotkanie w Kraśniku rowerami będą mogli je sprawdzić w profesjonalnym serwisie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, jednoślady zostaną doposażone w światła, odblaski i inne elementy obowiązkowego wyposażenia związane z bezpieczeństwem. Do udziału w bezpłatnych spotkaniach zachęcają: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Komenda Główna Policji oraz ich lokalny partner - Powiat Kraśnicki. Więcej na:http://ias24.eu