Aktualności Samochód dla OSP Dzierzkowice-Rynek wybrany
  • 25 sierpień 2021 18:45

Za trzy miesiące OSP Dzierzkowice-Rynek będzie mieć nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd jest już wybrany, a jego zakup będzie możliwy dzięki środkom z kilku źródeł.

Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła, kabiną dla 6 osób, zbiornikiem na wodę, autopompą i działkiem wodno-pianowym, sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz pełnym oznakowaniem.

Pojazd będzie kosztować prawie 776 tysięcy złotych. 300 tysięcy druhowie otrzymają z budżetu Gminy Dzierzkowice. Reszta to środki, które jednostka pozyskała z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odpisów z firm ubezpieczeniowych.

W OSP w Dzierzkowicach-Rynku nowy pojazd zastąpi wysłużonego Stara, który jest używamy na co dzień w akcjach, ale ma już prawie 40 lat. Poza tym jednostka ma zdecydowanie nowszy, lekki samochód Renault.

OSP Dzierzkowice-Rynek to jedna z dwóch jednostek w gminie Dzierzkowice, wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jest OSP Dzierzkowice-Wola.