Aktualności Są dotacje - będzie samochód dla strażaków
  • 07 maj 2021 10:42

Ochotnicza Straż Pożarna Dzierzkowice-Rynek będzie mieć nowy samochód pożarniczy. Jego zakup będzie możliwy dzięki funduszom z kilku źródeł, w tym z budżetu gminy. Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego Stara. - To pojazd, którego używamy na co dzień w akcjach, ale ma już prawie 40 lat i musimy go wymienić. Poza tym mamy lekki samochód Renault, który jest zdecydowanie nowszy, choć ma już kilkanaście lat - przyznaje prezes OSP Dzierzkowice-Rynek Jacek Zdenicki.

Gmina Dzierzkowice na zakup nowego pojazdu zaplanowała w tegorocznym budżecie 300 tysięcy złotych. Resztę jednostka otrzyma z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz odpisów z firm ubezpieczeniowych.

OSP Dzierzkowice-Rynek to jedna z dwóch jednostek w gminie Dzierzkowice, wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jest OSP Dziertzkowice-Wola, która po wielu latach starań, w 2017 roku kupiła również średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy wóz dla OSP Dzierzkowice-Rynek ma być dostarczony przed końcem roku. Więcej na: http://ias24.eu