Aktualności Rusza portal E-usług w Gminie Dzierzkowice
  • 15 styczeń 2024 12:02

Mając na uwadze zwiększenie komfortu korzystania z usług w administracji samorządowej, Gmina Dzierzkowice uruchomiła platformę e-usług. 

Dzięki wdrożeniu e-usług, każda zainteresowana osoba może szybko, sprawnie i bez potrzeby wizyty w siedzibie Urzędu załatwić część swoich spraw administracyjnych, sprawdzić stan zobowiązań wobec Urzędu oraz elektronicznie dokonać płatności.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://cyfrowe.dzierzkowice.pl/, założenia konta i realizowania spraw urzędowych w dogodniejszy sposób, bez konieczności wychodzenia z domu.

Tak jak w bankowości internetowej  można będzie przez cała dobę i siedem dni w tygodniu mieć dostęp do swoich urzędowych spraw. Do e-usług można zalogować się na 2 sposoby.

Pierwszy z wykorzystaniem węzła krajowego przez login.gov.pl do którego niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego lub jednej z usług takich jak: aplikacji mObywatel, Bankowości elektronicznej, e-Dowodu. Logowanie za pomocą węzła krajowego jest rekomendowane. Przy rejestracji profilem zaufanym (okno logowania - LOGOWANIE LOGIN.GOV.PL) konto Użytkownika zostaje automatycznie powiązane z kontrahentem z systemu dziedzinowego Urzędu.

Drugi poprzez logowanie standardowe, po rejestracji i aktywacji konta należy potwierdzić tożsamość odwiedzając Urząd Gminy Dzierzkowice. Po dokonaniu tej czynności możliwe będzie korzystanie z e-usług.