Aktualności Rozpoczęcie roku szkolnego w nowej hali sportowej
  • 01 wrzesień 2020 11:36

Inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie w gminie Dzierzkowice będzie mieć szczególny charakter. Uroczystość odbędzie się w nowej hali sportowej i będzie połączona z otwarciem obiektu, wybudowanego dzięki wsparciu z budżetu państwa.Oprócz członków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyznało dotację na budowę hali, zaproszenie do udziału w oficjalnym otwarciu otrzymali przedstawiciele władz oświatowych, wojewódzkich i powiatowych władz samorządowych oraz dyrektorzy okolicznych szkół.

Podczas uroczystości, która rozpocznie się we wtorek 1 września o 12.00, nowy obiekt poświęci proboszcz parafii w Dzierzkowicach ksiądz Wiesław Rycerz, a inwestycję podsumuje wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski. Będzie też część artystyczna z udziałem nauczycieli i uczniów najstarszych klas miejscowej szkoły. Ich młodsze koleżanki i koledzy rozpoczną nowy rok szkolny w kilku grupach przed południem. Inauguracja będzie się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, obowiązującego ze względu na pandemię koronawirusa.

Przy ZPO w Terpentynie powstała hala z boiskiem do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 24 x 26 metrów, siłownią, punktem pierwszej pomocy i magazynem na sprzęt oraz trybunami na prawie 120 miejsc. - Budowa obiektu kosztowała prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, z czego około 3 milionów stanowi dotacja, którą pozyskaliśmy z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - przypomina wójt Marcin Gąsiorowski. - Różnica dla naszych uczniów i innych użytkowników hali będzie ogromna. Powierzchnia jest tak duża, że w nowym obiekcie jednocześnie można prowadzić zajęcia nawet dla trzech grup. Wszystko jest świeże, urządzenia nowe, do tego pełny węzeł sanitarny i trybuny. Hala będzie czynna do 21.00 i już wiemy, że chętnych, na przykład z klubów sportowych, z którymi współpracujemy, na pewno nie zabraknie - cieszy się Anna Kazanowska, dyrektor ZPO w Terpentynie, która będzie zarządzać obiektem. Do dyspozycji uczniów i dorosłych miłośników aktywnego spędzania czasu będzie również mniejsza hala, która była wykorzystywana zanim powstał nowy obiekt. Więcej na:http://ias24.eu