• 08 luty 2021 08:03

20 rodziców uczniów z gminy Dzierzkowice już skorzystało z bezpłatnych warsztatów z obsługi systemów komputerowych, wykorzystywanych podczas zdalnego nauczania. Zespół Placówek Oświatowych w Terpentynie przyjmuje zgłoszenia kolejnych opiekunów, którzy zapiszą się na zajęcia organizowane w ramach powstającego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji - LOWE.

Ze względu na pandemię koronawirusa spotkania odbywały się w czterech pięcioosobowych grupach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Jeśli obecne obostrzenia, związane z sytuacją epidemiczną nie zostaną zniesione, kolejne zajęcia będą się odbywać w podobnej formule. Bierzemy pod uwagę również możliwość organizacji spotkań dla bardziej licznych grup, ale to zależy od ustania pandemii - mówi dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska. Uczestnicy zajęć poznają m.in. zasady działania dziennika elektronicznego "Librus", wysyłania i odbierania plików, wykorzystywanych przy zleconych uczniom zadaniach domowych oraz obsługi aplikacji pomocnych w kontaktach ze szkołą.

Chętni mogą się zapisywać telefonicznie pod numerami: 81 822 1002 od 8.00 do 14.00 i 695 140 868 między 15.00 a 18.00. Warsztaty dla rodziców to jedna z pierwszych inicjatyw, organizowanych w ramach projektu "Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji drogą do nabycia wiedzy dla dorosłych mieszkańców gminy Dzierzkowice". W planach są jeszcze m.in. warsztaty językowe, zajęcia z przedsiębiorczości i z zarządzania budżetem domowym oraz warsztaty kulinarne. LOWE powstaje dzięki wsparciu Unii Europejskiej we współpracy z Fundacją OIC Poland w Lublinie. Więcej na:http://ias24.eu