Aktualności Rewitalizacja rozpoczęta
  • 19 lipiec 2023 08:58

Gmina Dzierzkowice rozpoczęła rewitalizację zdegradowanego obszaru i budynków w Terpentynie. Docelowo zostaną one dostosowane do potrzeb miejscowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".Prace są prowadzone na terenie z budynkami, które są własnością gminy, ale przez wiele lat były dzierżawione przez Spółdzielnią Kółek Rolniczych. Gdy ta zaprzestała działalności budynki stały puste. - W miejscu dawnej hali, która praktycznie została już wyburzona, wybudujemy nowy obiekt, natomiast część biurowa zostanie zmodernizowana - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.

Oprócz tego wykonawca robót ma oświetlić i ogrodzić cały teren oraz zamontować monitoring. Prace mają się zakończyć do sierpnia 2024 roku.

Inwestycja będzie kosztować 5 milionów 870 tysięcy złotych, z czego 3,5 miliona samorząd pozyskał z "Polskiego Ładu".

Rewitalizacja zdegradowanego obszaru i budynków w Terpentynie to jedno z dwóch zadań, na które Gmina Dzierzkowice otrzymała wsparcie z tego programu. Drugim jest przebudowa siedmiu odcinków dróg o łącznej długości ponad 8 kilometrów. Część robót już została wykonana, a wszystkie trasy mają być gotowe w przyszłym roku. (fot. UG Dzierzkowice)