Aktualności Rekordowy turniej tenisistów o puchar Świętego Mikołaja
  • 15 grudzień 2022 08:58

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie szkół podstawowych z gminy Dzierzkowice znowu zagrali w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar św. Mikołaja. Młodzi pingpongiści najwyraźniej stęsknili się za zawodami, ponieważ w tegorocznych zmaganiach, które odbyły się w środę 14 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, wzięła udział rekordowa liczba prawie 200 zawodniczek i zawodników.Organizowana po raz dwudziesty czwarty rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, a klasyfikacja była prowadzona oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W większości przypadków na podium stawali reprezentanci gospodarzy z ZPO w Terpentynie.

Wśród pingpongistek z klas IV i młodszych najlepsza okazała się Aleksandra Matys, druga była Maria Ciastek, a trzecia Julia Zawadzka. Turniej chłopców wygrał Jakub Piekarz przed Szymonem Tomasińskim i Adamem Bisem.

W kategorii zawodniczek z klas V - VI zwyciężyła Kornelia Michalec, druga była Aleksandra Lasota, a trzecia Natalia Mozgawa ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce. Na pierwszym stopniu podium wśród chłopców stanął Wojciech Chmiel, na drugim Filip Soból, a trzeci był Błażej Pachuta z SP w Ludmiłówce.

W zawodach uczennic klas VII - VIII triumfowała Julia Pachuta przed Mileną Skwarą i Natalią Iracką. Najlepszym pingpongistą okazał się Eryk Zawadzki, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Grzegorza Markowskiego i Jakuba Jakubczaka.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani paczkami od św. Mikołaja.

Turniej zorganizowali Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Dzierzkowice, Gmina Dzierzkowice i ZPO w Terpentynie.

Środowe zawody otworzył wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, a trofea wręczali dyrektor ZPO w Terpentynie Anna Kazanowska i wicedyrektor Ewa Hałabiś oraz prezes ULKS Dzierzkowice Artur Bis.