• 20 maj 2019 00:00
Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach gościł w czwartek 16 maja uczniów z kilku gmin powiatu kraśnickiego, którzy walczyli o nominacje do finału Małego Konkursu Recytatorskiego. Sztuka ta udała się czwórce recytatorów z Annopola i Kraśnika, a wśród wyróżnionych znalazł się reprezentant gospodarzy.

Jury wysłuchało łącznie 32 wykonawców, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej, w której występowali uczniowie klas I - III, najlepiej zaprezentowały się Lena Sokal ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku i Zofia Mianowana z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu. Lena Sokal zdobyła nominację za wiersz "Czemu" Jerzego Bielunasa, natomiast Zofia Mianowana przygotowała "Sól i cukier" Hanny Niewiadomskiej.

Spośród starszych recytatorów z klas IV - VI na nominacje zasłużyły - Ida Klimek z SP 5 Kraśnik za prezentację fragmentu książki "Feliks, Net i Nika oraz nadprogramowe historie" Rafał Kosika, a także Martyna Ufniarz z PSP Annopol za fragment "Pamiętnika Lottie" Jacqueline Wilson. Poza nominacjami członkowie jury przyznali pięć wyróżnień. Odebrali je: Julia Szumna z SP 5 Krasnik, Dominik Kułaga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej, Maja Targos z PSP Annopol, Zuzanna Sokal z SP 2 Kraśnik i jedyny przedstawiciel gospodarzy - Grzegorz Markowski z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie. Decyzje o podziale nominacji i wyróżnień podjęli - Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Renata Sidym z ZPO w Terpentynie i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Tomasz Wyka. Więcej na:http://ias24.eu