Aktualności Przygotowania do MKR rozpoczęte
  • 06 maj 2024 09:36

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach zachęca dzieci i młodzież do udziału w 43 Małym Konkursie Recytatorskim. Pierwszym etapem rywalizacji będą eliminacje w gminie, które odbędą się 13 maja, a najlepsi wystąpią w konkursie powiatowym, planowanym również w Dzierzkowicach. Uczniowie, którzy chcą wystąpić w eliminacjach gminnych na przygotowania mają prawie 2 tygodnie, ale by wziąć w nich udział powinni wcześniej zgłosić się do ośrodka kultury. W tym roku po raz pierwszy obowiązują elektroniczne karty zgłoszeniowe, które trzeba wypełnić, korzystając z adresu, dostępnego na profilu GOK Dzierzkowice na Facebook’u.

Inne niż w poprzednich latach są również kategorie wiekowe, w których jury oceni występy i przyzna nominacje do etapu powiatowego. Recytatorzy będą oceniani w grupach uczniów klas I - II, III - IV, V - VI i VII - VIII. Każdy z uczestników powinien przygotować jeden wiersz lub fragment prozy, nieprezentowany w innych konkursach. Tematyka utworów jest nieograniczona.

Każda szkoła może zgłosić maksymalnie po trzech przedstawicieli w każdej z kategorii wiekowych. Karty zgłoszeniowe trzeba wypełnić do 9 maja, a przesłuchania odbędą się 13 maja o 10.00.

GOK w Dzierzkowicach będzie również organizatorem turnieju powiatowego. Ten odbędzie się 21 maja, ale zgłoszenia najlepszych recytatorów z gmin powiatu kraśnickiego, powinny trafić do Dzierzkowic najpóźniej 16 maja. Każda gmina ma prawo delegować do tego etapu zmagań maksymalnie po dwóch przedstawicieli w każdej kategorii wiekowej.

Finał wojewódzkiego 43. MKR odbędzie się między 4 a 6 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, które jest głównym organizatorem konkursu. (fot. GOK w Dzierzkowicach) Więcje na:http://ias24.eu