• 09 kwiecień 2018 00:00
Gmina Dzierzkowice podpisze w przyszłym tygodniu umowy z firmami, które poprawią drogi w Dzierzkowicach Podwodach i Dzierzkowicach-Zastawiu. Realizacja tych inwestycji będzie kosztować ponad 170 tysięcy złotych, które tylko w części będą pochodzić z gminnego budżetu.

Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w Dzierzkowicach-Zastawiu pochłonie prawie 100 tysięcy złotych, ale na ten cel samorząd otrzyma dotację z budżetu państwa, która powinna wystarczyć na pokrycie około połowy kosztów. Z kolei na modernizację drogi w Dzierzkowicach Podwodach, która będzie kosztować ponad 74 tysiące, gmina chce pozyskać pieniądze z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Decyzje o podziale środków jeszcze nie zapadły, ale wójt Marcin Gąsiorowski zapowiada, że bez względu na wynik naboru prace zostaną wykonane.

Na trasie w Dzierzkowicach Podwodach drogowcy wykonają nową asfaltową nakładkę. Natomiast droga w Dzierzkowicach-Zastawiu będzie wyłożona ażurowymi płytami betonowymi. Pierwsza ma być gotowa do końca maja, a termin wykonania robót w Dzierzkowicach-Zastawiu jest wyznaczony na koniec lipca. Więcj na:http://ias24.eu