Aktualności Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów
  • 06 grudzień 2021 10:17

Obecna umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Dzierzkowice kończy się 31 grudnia, dlatego samorząd ogłosił przetarg na wykonywanie tych usług od 1 stycznia. Nowa umowa będzie zawierać kilka nowych zapisów i obowiązywac przez rok.

Zmiany dotyczą m.in. częstotliwości odbioru odpadów zmieszanych. Do tej pory w okresie letnim, czyli od kwietnia do października, takie odpady musiały być odbierane co najmniej dwa razy w miesiącu. Zmieniła się jednak ustawa, która teraz zezwala gminom na odbiór odpadów zmieszanych raz w miesiącu przez cały rok.

Ponadto firma, która wygra przetarg, będzie odbierać odpady tylko z około 1,5 tysiąca nieruchomości zamieszkałych. Właściciele sklepów, firm czy instytucji, po 1 stycznia 2022 roku powinni mieć indywidualne umowy na odbiór odpadów, zawarte bezpośrednio z firmami, zajmującymi się wykonywaniem takich usług.

Oferenci zainteresowani obsługą nieruchomości zamieszkałych mają czas na zgłaszanie swoich propozycji do 8 grudnia. Więcej na:http://ias24.eu